Hades

Poznaj HADESA – mrocznego władcę podziemi. Ukoronowanie dotychczasowej działalności naszego browaru. Kilkanaście godzin warzenia. Trzy miesiące leżakowania. Tyle poświęciliśmy, byś mógł dzisiaj poczuć jego boski smak. Zacznij konsumpcję w okolicach 12° C i pij niespiesznie – przed Tobą bogactwo wrażeń.

Nasz Russian Imperial Stout to drugie, po Dziadku Mrozie uwarzonym w Browarze Artezan, piwo w tym wykręconym pod każdym względem stylu. Najwyższy w Polsce ekstrakt (w momencie upublicznienia informacji po warzeniu) osiągnęliśmy dzięki zacieraniu drugiej porcji słodu już w czasie filtracji i odgotowywania pierwszej. Mimo że w Hadesie nie chodzi o procenty, jest to obecnie najmocniejsze piwo polskie. Jednak Hades to nie tylko rekordowe 25,2% ekstraktu i 11,1% alkoholu. To także solidna porcja goryczki chmielowej, pokaźna dawka palonych słodów i niesłodowanych ziaren oraz nietypowe dodatki. Prócz słodów i chmielu udało nam się wepchnąć w nasze opus magnum dopełniających całości kruszonych ziaren kakaowca i papryczek chili kilku interesujących odmian.

We wrześniu 2014 rozlaliśmy 580 butelek Hadesa leżakowanego w beczce po czerwonym winie. Dowiedz się więcej o wyjątkowym piwie w stylu Wild Imperial Stout.

Browar Olimp - etykieta Hadesa

Mapa miejsc z piwami z Olimpu

Koszulki z Hadesem

Koszulki z Hadesem