Browar Olimp

historia browaru olimp

Jak to wszystko sie zaczeło? 

2013 geneza
Powstanie browaru kontraktowego

 

Browar Olimp powstał na początku 2013 roku z inicjatywy Michała Olszewskiego, który do współpracy zaprosił Marcina Ostajewskiego, piwowara domowego. W pomyśle uczestniczył także Marcin Markowski współzałożyciel pubu Krajina Piva, w którym to odbyło się pierwsze spotkanie inicjujące powstanie Browaru Kontraktowego. Powstanie Browaru było odpowiedzią na rozpoczynającą się małymi krokami rewolucję polskiej sceny browarniczej. Michał, który od roku tworzył markę Toruńskie Piwo posiadał kontakty w kilku browarach regionalnych i pomogło to dość szybko przełożyć pomysł na rzeczywistą produkcję.

2013 PROMETEUSZ
WYBÓR PIERWSZEGO PIWA

 

Na pierwszym spotkaniu założycielskim wiedzieliśmy jakie piwo będzie pierwszym, które uwarzymy, wybór nie mógł być inny, postawiliśmy na Prometeusza, który dał ludziom ogień, nasz Prometeusz miał dać ludziom dobre piwo rzemieślnicze a styl jaki wybraliśmy był pierwszym (komercyjnym) piwem w stylu IPA opartym na polskich chmielach (Marynka, Sybilla, Lubelski, Iunga).

Do współpracy zaprosiliśmy także grafika Adam Szarego, którego styl idealnie wpisywał się w pomysł na browar, Adam jest z nami do dziś. 

2013
Pierwsze warzenie

Pierwsze warzenie piwa odbyło się ok 3 miesiące po pierwszym spotkaniu inicjującym nasz Browar Kontraktowy. Posiadaliśmy dobre relacje z browarem Krajan i tam udało się nam uzgodnić dobre warunki handlowe i omówić dogłębnie recepturę i możliwości techniczne browaru przy produkcji piwa rzemieślniczego. Wybór piwa był oczywisty, Prometeusz!  Przystąpiliśmy do zamówień surowców i umówiliśmy się na dzień warzenia. Film z pierwszego warzenia dostępny jest w serwisie Youtube - TUTAJ

Piwo rozeszło się po Polsce w 2 tygodnie!
Postanowiliśmy więc uwarzyć kolejne piwo (Hera Coffee Milk Stout) oraz drugą warkę Prometeusza.

2022 WZNOWIENIE PRODUKCJI!
POWRÓT PO PANDEMII COVID-19

W maju 2022 roku ruszyliśmy ponownie z warzeniem i miesiąc później ze sprzedażą. Planujemy w umiarkowanym tempie rozkręcać swoją produkcję.
W lipcu rozlane zostało nasze pierwsze Wino Panakeja i wraz z pierwszą popandemiczną warką klasyczną Panakeją doczekały się wręcz aplauzu. Klienci dzwonią i piszą wiadomości, żeby zdobyć butelki Panakeji.
Początek naszego powrotu zapowiada się obiecująco!
Już planujemy nową wersję naszego sztandarowego piwa Panakeja, będzie to nowofalowe piwo z nutami herbaty Earl Grey i dodatkiem kwiatów hibiskusa i płatków róży.
Wasze Zdrowie!

PIERWSZE WARZENIE

Pierwsze warzenie piwa odbyło się ok 3 miesiące po pierwszym spotkaniu inicjującym nasz Browar Kontraktowy. Posiadaliśmy dobre relacje z browarem Krajan i tam udało się nam uzgodnić dobre warunki handlowe i omówić dogłębnie recepturę i możliwości techniczne browaru przy produkcji piwa rzemieślniczego. Wybór piwa był oczywisty, Prometeusz! Miał dać ludziom dobre piwo rzemieślnicze a styl jaki wybraliśmy był pierwszym (komercyjnym) piwem w stylu IPA opartym na polskich chmielach (Marynka, Sybilla, Lubelski, Iunga). Przystąpiliśmy do zamówień surowców i umówiliśmy się na dzień warzenia.

Piwo rozeszło się po Polsce w 2 tygodnie!

Postanowiliśmy więc uwarzyć kolejne piwo (Hera Coffee Milk Stout) oraz drugą warkę Prometeusza.

Musisz mieć powyżej 18 lat

Aby wejść na tą stronę

Witaj na stronie Browaru Olimp

Czy masz ponad 18 lat?